Specjalizacje


Indywidualny projekt Twojego wnętrza

Specjalizujemy się w nietypowych, indywidualnych projektach wnętrz. Każdy pojedynczy traktujemy z należytą uwagą i w każdy angażujemy się tak samo mocno. Na czym polega nasza specjalizacja? Na projektowaniu kompletnie nieszablonowych, zupełnie niestandardowych i wyjątkowych projektów, o których marzą nasi klienci. Nie dajemy się wrzucić w sztywne ramy i umożliwiamy spełnianie nawet najbardziej kosmicznych marzeń dotyczących wnętrz.

Czy każde marzenie można spełnić? Byłoby nieprawdą, gdybyśmy powiedzieli, że tak. Oczywiście, nie każde. Niektóre potrzebują niewielkiej modyfikacji, aby indywidualny projekt wnętrza ujrzał światło dzienne i mógł cieszyć mieszkańców mieszkania/domu.


Jak odbywa się proces pracy nad projektami wnętrz?

Przede wszystkim działamy systemowo. Usprawniliśmy wszystkie etapy pracy, łącznie z początkowym kontaktem z naszym klientem. Dzięki temu unikamy chaosu i pracujemy terminowo. Praca według ustalonego systemu jest nie tylko szybsza i bardziej efektywna, ale w konsekwencji też tańsza. Mądre dzielenie czasu na poszczególne etapy ogranicza koszty i jednocześnie zwiększa jakość oferowanej usługi.
Zaczynamy od głębokiej analizy wyobrażeń klienta, bez której projekt wnętrza w ogóle nie ma prawa się udać. Konieczne jest ustalenie priorytetów, przejrzenie typowego dnia mieszkańców, dla których tworzona jest przestrzeń. Styl życia, potrzeby, zachcianki, wyobrażenia i wizje. Kompletujemy też materiały niezbędne do realizacji, takie jak rzuty, dokumentacja fotograficzna, przekroje. To wszystko jest szczegółowo analizowane przez architekta, który zajmuje się projektem. Po ustaleniu głównych punktów-osi, wokół których będzie się obracał cały projekt, możemy przejść do pracy, czyli do procesu twórczego.

Architekt tworzy tablice inspiracji, tak zwane mood board, aby umożliwić klientowi wyobrażenie sobie wnętrza. Podczas pracy w klientem, architekt pracuje nad koncepcją i wyłapuje wstępne pomysły. Powstaje podstawa indywidualnego projektu wnętrza, nad którą architekt będzie pracował w dalszym procesie kreatywnym.

Mądre wykorzystywanie przestrzeni to klucz do sukcesu. Szukamy ukrytych metrów kwadratowych i tak organizujemy przestrzeń, aby stworzyć wnętrze funkcjonalne i komfortowe dla jego mieszkańców. Podczas indywidualnych projektów wnętrz, szczególnie skupiamy się na pracy nad przestrzenią. W końcu, obok zaprojektowanych marzeń, dobrze jest też pomieścić całe swoje codzienne życie. Małe wnętrza w szczególności wymagają troski architekta – to tam każda wnęka, każda nierówność i każdy centymetr kwadratowy musi być wyjątkowo mądrze wykorzystany. Podczas pracy, architekt prezentuje układ funkcjonalny w 3D, który pokazuje możliwie jak najlepsze wykorzystanie przestrzeni. Po akceptacji układu wnętrza, wybierany jest motyw przewodni projektu.

Nie eksperymentujemy. Jesteśmy zdania, że profesjonaliści pracują wiedzą i doświadczeniem, a nie eksperymentami. Naszym celem jest rozrysować taki projekt mieszkania, który spełni wszystkie oczekiwania klienta. Wierzymy, że możemy stworzyć coś, co przez długi czas nie będzie potrzebowało zmian i ulepszeń. To, że jesteśmy wierni doświadczeniu nie oznacza, że odwracamy głowę od trendów i nowości. Jesteśmy na bieżąco z branżą i pogłębiamy wiedzę na wiele sposobów. Chętnie też dzielimy się najnowszymi trendami z osobami, z którymi pracujemy. Wiemy jednak, że projekt wnętrza wymaga sprawdzonych działań, a nie nowości i gdybania. Za dobrze znamy się na rzeczy, żeby pozwalać sobie na eksperymenty!

Projekt wykonawczy to zwieńczenie poprzednich etapów pracy. Po wybraniu wizji, motywu przewodniego i dodatków, czas na bardziej techniczną część projektu wnętrza: projekt, który będzie wskazówką dla podwykonawców. Indywidualne projekty wnętrz mają to do siebie, że projekt wykonawczy musi być niezwykle precyzyjny i szczegółowy, aby w pełni oddać to, co autor miał na myśli.

Indywidualny projekt wnętrza to też indywidualny dobór materiałów i uważny dobór wyposażenia. Nasza współpraca nie kończy się w momencie oddania projektu. Zadbamy o to, aby nasz klient miał poczucie, że zrobiliśmy znacznie więcej: wraz z gotowym projektem wnętrza i wizualizacją, dajemy całą listę materiałów i wyposażenia, które idealnie sprawdzi się w danym projekcie. Obracając się w branży zdążyliśmy już poznać rynek i wyrobić sobie zdanie o wielu produktach – nie moglibyśmy nie polecić tych, które zdecydowanie zasługują na polecenie.

Prowadzimy również nadzór nad realizacją aranżacji. Podczas prowadzenia indywidualnych projektów wnętrz bardzo ważne jest, aby trzymać rękę na pulsie. Niestandardowe zamówienia i autorskie pomysły wnętrzarskie są tym, nad czym trzeba trzymać stałą kontrolę. Z powodzeniem weryfikujemy pracę podwykonawców – szczegółowy i precyzyjny projekt wykonawczy umożliwia kontrolę pracy podwykonawców i zamykanie kolejnych etapów pracy.


Serdecznie zapraszamy do naszego biura projektowania wnętrz w Krakowie na wstępną konsultację. Chętnie porozmawiamy o naszej potencjalnej współpracy i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.