Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś

Czy warto kupić duży narożnik bez funkcji spania do salonu?

18 kwietnia 2023 duży narożnik bez funkcji spania


Narożniki z funkcją spania cieszą się ogromną popularnością zwłaszcza wśród osób przymierzających się do zaaranżowania niewielkich powierzchni. Są wielofunkcyjnymi meblami, które w ciągu dnia mogą stanowić wyłącznie mebel o charakterze wypoczynkowym, by w nocy w ciągu kilku sekund przeistoczyć się w wygodne posłanie do spania. Nie zajmują zbyt wiele miejsce, prezentują się nowocześnie i niezwykle elegancko i przede wszystkim są ratunkiem dla osób, które nie posiadają pokoju gościnnego lub zbyt wiele miejsca na klasyczne łóżko. Nie oznacza to jednak, że narożniki bez funkcji spania należy od razu przekreślać. Wręcz przeciwnie. Dlaczego warto im się przyjrzeć i kiedy właściwie mogą okazać się dobrym wyborem? 

Zalety narożników bez funkcji spania 

Zasadniczą zaletą tego rodzaju narożników jest znacznie lżejsza konstrukcja. Tego rodzaju narożniki są nie tylko lekkie, ale i na ogół odznaczają się nieco mniejszymi gabarytami. Konstrukcja nie posiada wysuwanych szuflad na pościel ani dodatkowych części, które umożliwiają szybkie rozłożenie. Dzięki temu meble tego rodzaju są bardziej przestawne. Odznaczają się lekkością również pod względem wizualnym. Znacznie łatwiej je wkomponować w wybraną przestrzeń, ponieważ nie wymagają zastanawiania się nad tym, czy po rozłożeniu w pomieszczeniu będzie wystarczająco dużo miejsca na swobodne funkcjonowanie. Narożniki tego typu odznaczają się minimalistycznym designem, który doskonale wpasowuje się w rozmaite style wnętrzarskie, począwszy od stylu skandynawskiego, a skończywszy na stylu industrialnym, klasycznym czy vintage. Narożniki bez funkcji spania na ogół są również tańsze niż odpowiedniki z taką właśnie funkcją. Warto podkreślić, że choć sama nazwa niejako wskazuje miejsce docelowe tego rodzaju mebli, narożniki można sytuować również na samym środku salonu. To niezwykle popularny tren wnętrzarski, któremu nie sposób odmówić słuszności. Miejsce wypoczynkowe znajdujące się w centralnej części salonu prezentuje się niezwykle dobrze, stanowiąc świetną przestrzeń dla całej rodziny i odgradzając strefę wypoczynkową, np. od strefy kuchennej. 

Komu przyda się narożnik bez funkcji spania?

Narożnik bez funkcji spania to zdecydowanie propozycja dla osób, które nie potrzebują dodatkowego miejsca do spania. Mieszkania lub domy wyposażone w dobrze wyposażone sypialnie i pokoje gościnne nie wymagają wielofunkcyjnych rozkładanych sof. Warto również uwzględnić przestrzenie innego rodzaju. Doskonały pod względem designu narożnik może stanowić element wyposażenia przytulnej kawiarni lub restauracji. Właściciele klimatycznych knajpek doskonale zdają sobie sprawę z tego, że styl wnętrza ma kolosalne znaczenie dla gości. W obecnych czasach klienci zwracają uwagę na wszystkie detale i choć mogłoby się zdawać, że w przypadku restauracji największe znaczenie ma jedzenie, to jednak pod uwagę brane są również inne aspekty. Komfort i świetna atmosfera mają ogromne znaczenie, a nic tak dobrze nie wpływa na aurę miejsca, jak jego wystrój. Dobrze wkomponowane stylowe narożniki mogą stać się funkcjonalną dekoracją, która będzie w stanie uświetnić każde wnętrze. 

vInterior

Redakcja vinterior.pl to grupa specjalistów z zakresu wnętrza, budownictwa, ogrodu, domu. W naszych artykułach znajdziesz masę przydatnych informacji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

zamawianie mebli na wymiar
Turkusowy pokój dziecka
Generalny wykonawca

Jesteś zainteresowany reklamą?

Generalny wykonawca