W jakich wnętrzach sprawdzi się farba z brokatem? Czy to dobre i modne rozwiązanie? Jakie cechy posiada taka farba?

Farba z brokatem

Farba z brokatem jest produktem nadającym ścianom blasku i ciekawego charakteru. Taka opcja umożliwia optyczne powiększenia wnętrza i modne aranżacje. W tym przypadku wyróżniamy farby dekoracyjne, strukturalne i lateksowe – doskonale rozpraszają światło. Dekoracja wykonana farbą brokatową jest oryginalna i wyrazista, od razu rzuca się w oczy, nadając wnętrzu nowoczesności. 

Do jakich wnętrz?

Brokatowa farba pasuje głównie do nowoczesnych wnętrz, ale także do stylu klasycznego i rustykalnego. Warto pomyśleć o tym, gdzie nałożyć taką farbę. Niektóre z nich mają drobinki brokatu w składzie, inne wymagają wymieszania brokatu z farbą. Niezwykle ważne w tym przypadku jest prawidłowe przygotowanie podłoża. Brokat może mieć postać sproszkowaną lub zbliżoną do pasty. Najczęściej ma kolor złoty, miedziany lub srebrny. Ważne, aby dopasować kolor pigmentu do danej farby (chyba, że korzystamy z gotowca). Jeśli brokat jest sprzedawany osobno, przydatna będzie farba biała do ścian, lateksowa lub strukturalna.

Nakładanie farby

Nakładając farbę na ściany, można dobrać ilość warstw do oczekiwań – im więcej warstw, tym ciekawszy i bardziej wyrazisty efekt. Błysk drobinek jest najbardziej zauważalny na ciemnych farbach. Do malowania potrzebujemy dobrego jakościowo pędzla – jest to bardziej czasochłonna opcja niż wałek, jednak pozwala na dokładne wniknięcie farby. Jeśli kolor został nałożony prędzej, wybierzmy farby jednego producenta. To pozwoli uniknąć ryzyka błędów.
Ściana musi zostać odpowiednio przygotowana – podłoże powinno być gładkie, suche, stabilne i nie zawierające kleju, czy kurzu. Należy także wyrównać wszelkie ubytki i zlikwidować luźne elementy. Malowanie wykonujemy starannie i delikatnie, nie przyciskając pędzla zbyt mocno do ściany.

Jak wybrać farbę z brokatem?

Wybierając farbę z brokatem, dostosujmy ją do własnego gustu i stylu wnętrza. To doskonały sposób na rozświetlenie wnętrza i efektowne udekorowania. Rozcieńczając brokat z akrylową farbą, możemy nadać sypialni przytulności i oryginalności, a także wyrazistości. Po rozdrobnieniu pigment warto nałożyć przy pomocy pędzla. Brokat z farbą jest łatwy do połączenia, dlatego nie warto się obawiać niepowodzenia.
Barwa brokatu – złota lub srebrna – bardzo dobrze podkreśli wnętrze, nadając mu charakteru. Dodatkowo, świetnie będzie współpracować z żywymi odcieniami, typu czerwień, zieleń, fiolet. Takie odcienie nadają się w zasadzie do klasycznych wnętrz, jak i do nowoczesnych. 

Błyszczące akcenty sprawdzą się w łazience i kuchni, ale także dodadzą stylu sypialni i salonowi. Postawmy zatem na dobrą jakość farby z brokatem i oryginalny kolor. Żywe zestawienia wniosą do wnętrza powiew świeżości, a błyszczenie brokatu sprawi, że wnętrze nabierze subtelności i nowoczesności. Na rynku znajdziemy mnóstwo opcji kolorystycznych, które można dobrać do własnego gustu i stylu mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *