Płytki ceramiczne cieszą się sporym zainteresowaniem w każdym domu. Bardzo gustownie się prezentują i pozwalają zachować przytulną oraz spójną przestrzeń. Wybór wśród tylu ciekawych rozwiązań nie jest łatwy, Na uwagę zasługuje Calacatta, czyli płytki ceramiczne doskonałej jakości. Zakupu dokonamy w internetowych sklepach bez wychodzenia z domu, co daje sporą wygodę. Dzięki temu zaoszczędzimy nie tylko czas, lecz także koszty. Czym cechują się płytki Calacatta? Jakie mają zalety? Dlaczego warto na nie postawić? Jakie kolory i wzory są godne uwagi?

Kolekcja Calacatta

Kolekcja Calacatta obejmuje biały marmur, jaki kojarzy nam się z luksusem i elegancją. Cały czas jest inspiracją dla odbiorców, którzy chętnie stawiają na nowoczesne rozwiązania. Przestronne wnętrza dają nam możliwość użycia płytek wielkiego formatu, jakie mają wiele zalet. Kolekcja Calaccana jest czesto utrzymana w bieli i obejmuje płytki podłogowe lub ścienne. Nie zapominajmy o elementach dekoracyjnych typu klasyczne mozaiki lub modne heksagony, które z powodzeniem podkreślą styl w każdej łazience, salonie lub w sypialni. Tonalne płytki ceramiczne ozdabiać może grafika doskonale oddająca sieć żyłek najpiękniejszego białego marmuru. Producent chętnie stosuje polerowaną powierzchnię płytek, co kojarzy nam się z pałacowymi wnętrzami i rezydencjami śródziemnomorskimi. Z kolei matowe wersje z powodzeniem wpiszą się w nowoczesną  estetykę, współgrając z fakturą metalu i drewna. 

Jak wybrać idealne płytki z marmuru Calacatta?

Marmur to tworzywo wykorzystywane na rynku już od wielu lat. Służy jako cenne rozwiązanie budowlane i rzeźbiarskie. Okazuje się, że w różnych epokach przebierał on rozmaite formy. Starożytni Grecy sięgali po marmur przy tworzeniu zdobień zewnętrznych na świątyniach. Z marmuru powstały znane kolumny. W gotyku natomiast miał on za zadanie zdobić europejskie zamki i katedry. 

Współcześnie płytki z marmuru Calacatta cieszą się bardzo dużą popularnością na rynku. Biały, klasyczny marmur o szarych żyłach sprawdza się praktycznie w każdym wnętrzu. Piękne płytki dodadzą charakteru przykładowo w łazience. Eleganckie rozwiązania są chętnie wykorzystywane rzez architektów i projektantów do ozdoby płaskich powierzchni we wnętrzach nowoczesnych. Wersje  matowe i błyszczące są niezwykle szykowne. Nie dziwi zatem fakt, że Calacatta to dobra opcja dla wielu odbiorców. 

Zakupu płytek Calacatta dokonamy z łatwością w internetowym sklepie. To spora wygoda dla każdego, kto nie ma czasu biegać po zwykłych sklepach.