Odpowiednie przygotowanie anonsu o sprzedaży domu ma znaczący wpływ na szybkie i efektywne zrealizowanie transakcji. Aby skutecznie wyróżnić się wśród tysięcy różnych ofert, należy bowiem nie tylko zadbać o atrakcyjność zdjęć nieruchomości, ale również stworzyć interesujący opis, który zachęci potencjalnych kupujących do bezpośredniego kontaktu z właścicielem. Jakie elementy powinno więc zawierać dobrze sporządzone ogłoszenie?

Określenie grupy docelowej

Przygotowywanie ogłoszenia o sprzedaży domu, warto rozpocząć od precyzyjnego określenia konkretnej grupy docelowej. Zarówno treść, jak i język wypowiedzi muszą zostać właściwie dopasowane do potrzeb potencjalnych klientów. Młodzi ludzie i studenci marzący o własnym lokum z pewnością zwrócą uwagę na szybki dojazd do centrum, bliskość atrakcyjnych miejsc (w tym parków, terenów rekreacyjnych i klubów) czy podstawowe umeblowanie. Z kolei dla rodzin z małymi dziećmi będzie liczyć się dobrze rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa, bliskość placówek edukacyjnych oraz nieco wyższy standard wyposażenia domu. 


Skonkretyzowanie najważniejszych informacji

Przydługie i zbyt szczegółowe anonse nie przyciągają zbyt wielu osób. Tworząc atrakcyjne ogłoszenie należy więc pamiętać o przejrzystości i skonkretyzowaniu najważniejszych informacji o nieruchomości. Dobrze przygotowana oferta powinna przede wszystkim zawierać podstawowe dane dotyczące:

  • powierzchni i lokalizacji;
  • typu nieruchomości (nowe czy stare budownictwo);
  • obecnego stanu technicznego mieszkania;
  • wyposażenia i umeblowania;
  • liczby pomieszczeń z metrażem;
  • informacji o najbliższej okolicy, sklepach, placówkach;
  • dodatkowych zalet (np. miejsce garażowe, taras czy piwnica);
  • terminu dostępności;
  • ceny (możliwości negocjacji). 


Trzeba też zdawać sobie sprawę, że podanie tego typu parametrów zawęzi poszukiwania kupującym, którzy mają z góry określone oczekiwania wobec nieruchomości.


Schemat ogłoszenia

Nie od dziś wiadomo, że profesjonalizm zawsze jest w cenie. Przygotowując ogłoszenie o sprzedaży domu koniecznie należy więc pamiętać o zastosowaniu podstawowych zasad kompozycji tekstu. Po interesującym, przykuwającym uwagę tytule, można umieścić opis zawierający najważniejsze dane o nieruchomości. Pozostała część tekstu powinna zostać również logicznie uporządkowana, co ułatwi klientom wyłapanie najistotniejszych informacji. Śródtytuły, podkreślenia i wypunktowania dodatkowo uatrakcyjnią wizualnie całą ofertę.


Wysokiej jakości zdjęcia

Ogłoszenia domy na sprzedaż nie przyciągną chętnych bez wysokiej jakości zdjęć. Fotografie nieruchomości dołączone do anonsu przede wszystkim muszą być jak najbardziej aktualne. Dobrze, aby mieszkanie było posprzątane i nie znajdowało się w nim zbyt wiele zbędnych przedmiotów. Najlepiej prezentują się zdjęcia zrobione w naturalnym świetle w godzinach porannych czy popołudniowych. Do ogłoszenia można też dodatkowo dorzucić ładny widok z okna, ujęcia pobliskiego parku lub nowo wytapetowaną część mieszkania.


Warto więc poświęcić trochę więcej czasu na przygotowanie chwytliwego anonsu. Sprzedaż domu jest bowiem poważną transakcją, która wymaga odpowiedniej, zachęcającej oprawy. Gotowe ogłoszenie należy umieścić na co najmniej kilku darmowych portalach, co znacząco zwiększy popularność danej nieruchomości. Wartym uwagi serwisem ogłoszeniowym jest z pewnością Pokato.pl, gdzie w prostu i szybki sposób można zamieścić ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości, i to całkowicie za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *