Styl japandi jest jednym z najpopularniejszych sposobów dekorowania wnętrz. Charakteryzuje się on prostymi, ale ciekawymi formami. Ważną kwestią, która nadaje odpowiedniego klimatu pomieszczeniom japandi, jest wyposażenie. Dowiedz się, jaki stolik kawowy łączy się z tym stylem najlepiej. 

Styl japandi – czym się charakteryzuje?

Styl japandi to odzwierciedlenie minimalizmu. Ze względu na proste formy oraz stonowane kolory świetnie sprawdza się u miłośników harmonijnych i łagodnych wnętrz. Głównym przesłaniem, jakie niesie za sobą ten sposób dekorowania mieszkań, jest zasada mniej znaczy więcej. Styl wywiązał się z japońskiej sztuki przejmowania oraz filozofii, która opiera się na ładzie oraz spokoju. Najczęściej na tak minimalistyczne wnętrza decydują się osoby, które marzą o relaksie, odpoczynku i wytchnieniu od chaosu i zgiełku. Styl japandi pomimo prostoty charakteryzuje się ciekawymi i nietypowymi rozwiązaniami. Zazwyczaj są to oryginalne kształty mebli, a także nietuzinkowe dekoracje. 

Meble w stylu japandi – jak je rozpoznać?

Styl japandi jest zazwyczaj dość prosty i minimalistyczny. Meble, które są nim wzorowane, nie mają dodatkowych zdobień ani wzorów. Zazwyczaj przybierają one subtelny design, który pomimo minimalistycznego charakteru potrafi nadać wnętrzu ciekawego wyglądu. Ważne, aby wszystkie meble tworzyły ze sobą spójną całość. Warto jest wybrać wyposażenie w neutralnych odcieniach i kolorach ziemi. Najczęściej są to:

  • beże,
  • szarości,
  • czerie,
  • biele,
  • brązy.

W salonach typu japandi bardzo często można spotkać miękką kanapę zestawioną ze stylowym drewnianym stolikiem kawowym. Cała kompozycja zazwyczaj urozmaicona jest roślinami typu suszki, które kojarzą się z trawami pompasowymi. 

Stolik kawowy w stylu japandi – na co zwrócić uwagę?

Wnętrza w stylu japandi powinny być przede wszystkim dość przestronne. Dlatego wybierając wyposażenie, dobrze jest postawić jedynie na to, które jest niezbędne do funkcjonowania. Jednym z takich elementów jest stolik kawowy. Aby jak najlepiej podkreślał on styl japandi, warto wybrać mebel w dość naturalnym odcieniu. Najlepiej, jeżeli jest to ciemne lub jasne drewno. W przypadku osób, które chcą zapewnić sobie niebanalny design pomieszczenia, można zdecydować się na dodatkowe urozmaicenia. Świetnym pomysłem jest wybranie wyrafinowanego kształtu mebla np. owal lub trójkąt. Ciekawe propozycje takich stolików kawowych, które jednocześnie charakteryzują się wysoką jakością wykonania, można znaleźć w sklepie Sinesti. Nawet najbardziej wymagający klienci znajdą tam mebel dla siebie.