Wiele osób zgodnie przyznaje, że aranżacja kuchni sprawia im najwięcej kłopotu. Nie ma się co dziwić – ta przestrzeń musi być urządzona w funkcjonalny i zarazem estetyczny sposób. Najwięcej wątpliwości budzi kwestia wykończenia ściany między blatem, a szafkami kuchennymi. Jest bowiem narażona na zabrudzenia, zachlapania czy urazy mechaniczne. Materiałem doskonale sprawdzającym się w tych trudnym warunkach są płytki do kuchni. Nie tylko wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu czystości, ale również atrakcyjne wizualnie. Niemniej jednak, jak to w kwestii aranżacji wnętrz bywa, dla zachowania pożądanej estetyki muszą współgrać z resztą kuchennego wyposażenia. Jakie zatem propozycje płytek przygotowali dla nas producenci?

Klasyka gatunku, czyli w kilku słowach o kafelkach z marmuru

Jedną z najchętniej wybieranych propozycji do wykończenia przestrzeni między szafkami jest marmur. Wybierając model o wysokiej klasy odporności na plamienie i ścieranie, zagwarantuje praktyczne zastosowanie oraz efektowny wygląd. Co więcej, marmurowe płytki do kuchni charakteryzuje duża uniwersalność. Idealnie wtapiają się w wystrój rozmaitych stylistyk – od klasycznych zaczynając po nowoczesne. W celu uzyskania spójnej aranżacji, zaleca się ich skontrastowanie z białym blatem i czarną armaturą. Wówczas będzie nie tylko elegancko, ale również modnie. Świetną ofertę znajdziesz na https://www.carrea.pl/sklep/kuchnia/plytki-do-kuchni.

Kuchenne płytki 3D – dla przełamania kulinarnej rutyny

Aranżacja kuchennego wnętrza może być stonowana i wyważona lub przeciwnie, wnosząca sporą dawkę ożywczej świeżości. Tak właśnie będzie się działo, gdy na ścianie między blatem a szafkami zagoszczą płytki strukturalne imitujące trójwymiarowy efekt. Ich cechą charakterystyczną są wszelkiego rodzaju uwypuklenia i wgłębienia, tworzące wrażenie iluzji. Szczególnie polecane w towarzystwie mebli o gładkich frontach, które w jeszcze większy sposób podkreślają ich oryginalną fakturę.

Gratka dla loftowych wnętrz, czyli kafelki w betonowym wydaniu

Betonowe aranżacje zyskują na popularności! Szczególnie w industrialnych czy loftowo urządzonych wnętrzach, w których dominującym akcentem jest surowy, stonowany design. Te płytki do kuchni występują zarówno w matowym, jak i półpołyskującym wykończeniu – w każdym wariancie idealnie sprawdzając się w przestrzeni między szafkami.

A może kamień?

Przedstawiając możliwe warianty na wykończenie kuchennej aranżacji, nie sposób pominąć kafelek imitujących kamień. Od lat z sukcesem zdobią wnętrza domów, głównie ze względu na funkcjonalność i uniwersalność zastosowania. I nie chodzi wyłącznie o marmur, ale również płytki do kuchni z drobnymi kamykami wtopionymi w ich płaszczyznę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *