Minimalizm to trend, który robi furorę w Polsce i na świecie już od wielu lat. Minimalistyczne powinny być więc ubrania i dodatki, ale przede wszystkim nasze mieszkania. Jest on w zgodzie ze słynnym powiedzeniem „less is more”. Według niego, tak naprawdę dyskretny naszyjnik, czy lekkie, nie przeładowane bibelotami mieszkanie mają swój niepowtarzalny urok i dają całości bardzo fajny efekt. 

Minimalizm – światowy trend

Nurt minimalizmu świetnie wpisuje się w praktycznie wszystko, co robimy. Pozwala ubierać się modnie, ale nie krzykliwie, i podkreślać atuty swojej urody, zamiast ją karykaturalnie uwypuklać. W naszych mieszkaniach również minimalizm prezentuje się doskonale. Zamiast kolorowych ścian i krzykliwych tapet – stonowana biel albo kość słoniowa i gładka farba. Zamiast zdobnych antycznych mebli – proste sosnowe mebelki z bielonego drewna, lub efektownie postarzone. Zamiast mnóstwa bibelotów i pamiątek z gór i znad morza – wielkie regały zastawione książkami. Bo tylko w kwestii książek „more is more”. Powinniśmy stawiać na minimalizm w zdobnictwie, ale na maksymalizm w pogłębianiu swojej wiedzy, korzystaniu z życia, dokształcaniu się i podróżowaniu. Nasze skromnie urządzone, pełne książek mieszkanie nie powinno być graciarnią, ale miejscem, w którym najchętniej wypoczywamy i pogłębiamy swoją wiedzę przy dobrej lekturze. 

Efektowna, niewidzialna półka

Miłośnicy książek najczęściej mają specjalne pokoje, w których główną rolę odgrywają wysokie regały, po sufit wypełnione książkami. W przypadku regałów bibliotecznych nie potrzeba żadnych ozdób na meblach. To kolorowe grzbiety książek ozdabiają ścianę. Niewidzialna półka na książki to europejski hit wnętrzarski 2018 roku. To idealna harmonia pomiędzy czytelnictwem, a prostotą i minimalizmem. Dzięki tej półce możliwe jest wyeksponowanie wszystkich swoich ulubionych książek na wolnej ścianie, a jednocześnie – zaintrygowanie oglądającego. 

Jak działa niewidzialna półka?

To bardzo prosty, niewielki metalowy element. Jego krótszą, zgięta pod kątem prostym krawędź przykręca się do ściany. Dłuższa zaś stanowi podpórkę, na której układa się, w pozycji poziomej, książki. Charakterystyczną cechą tej półki, która sprawia, że staje się niewidzialna, jest jej dłuższy bok wyposażony w specjalne wypustki. Wkłada się w nią okładkę książki skierowaną ku dołowi w taki sposób, aby okładka obejmowała półkę. Tym sposobem, patrząc z boku, od góry i od dołu, ciężko jest zauważyć, w jaki sposób półki tak stabilnie wiszą na ścianie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *