Pokój dzienny pełni w domu bardzo istotną funkcję, gdyż to w nim spędzamy czas z rodziną i odpoczywamy. Dlatego salon powinien być bardzo starannie urządzony i wyposażony w meble zapewniające maksimum komfortu. Warto też zadbać o estetykę wnętrza pokoju dziennego, ponieważ jest to również miejsce najbardziej reprezentacyjne w domu, w którym przyjmuje się gości.

Wystrój salonu zależy wyłącznie od naszych preferencji, w związku z czym możemy aranżacji nadać dowolny i ulubiony styl, na przykład minimalistyczny lub klasyczny, jeśli wolimy tradycyjne rozwiązania. O ile jednak estetyka to kwestia gustu, to są też takie meble, bez których trudno byłoby uznać pokój dzienny za w pełni komfortowy. Należą do nich nie tylko meble wypoczynkowe, ale także ława kawowa, która jest niezbędna w każdym pokoju dziennym.

Strefa relaksu

Skoro w salonie odpoczywamy, warto dopracować w szczegółach i w przemyślany sposób urządzić strefę relaksu. Obok komfortowej sofy lub narożnika i foteli nieodzowny będzie także dopasowany zarówno do zapotrzebowania, jak i do stylu aranżacji stolik kawowy.

Jeśli mamy liczną rodzinę albo lubimy w salonie korzystać z laptopa, sprawdzi się na pewno ława kawowa z większym blatem. Na takim stoliku z powodzeniem można serwować napoje i ciasto dla kilku osób, grać w szachy czy przeglądać strony w internecie.

Praktyczne rozwiązanie stanowią też modne i jednocześnie tanie ławy z półką w dolnej części mebla, na którą można odkładać okulary, ładowarkę do telefonu czy pilot do telewizora, gdy pijemy ze znajomymi kawę.

Jako podręczny barek

Ławy kawowe mają szerokie zastosowanie i przydają się nie tylko na co dzień. Ława może okazać się meblem wprost niezbędnym w czasie imprezy ze znajomymi lub w okresie świąt spędzanych w licznym rodzinnym gronie. Na ławie możemy bowiem w czasie przyjęcia ustawić napoje, desery czy szklanki i kieliszki, które nie są w danym momencie potrzebne na stole. Stolik kawowy może także przydać się jako miejsce do odstawiania zastawy stołowej przed wyniesieniem jej do kuchni.

Jako wyjątkowa dekoracja

Nowoczesne ławy kawowe stanowią często idealne połączenie funkcjonalności i unikatowego designu. W kolekcji sklepu WikiMeble znalazły się ławy z blatami o różnych kształtach i w rozmaitych stylach, a wśród nich naprawdę unikatowe modele – https://www.wikimeble.pl/LAWY.

Doskonałą propozycją do wnętrz minimalistycznych i industrialnych będzie ława kawowa z oryginalnym szklanym blatem, metalowymi nogami i masywną półką w dolnej części, która świetnie imituje naturalne dębowe drewno. W aranżacje klasyczne i vintage wyśmienicie wkomponuje się natomiast stylizowany na lata 60. stolik kawowy na smukłych, toczonych nóżkach i z okrągłym lub owalnym blatem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *