Dobrze dobrana sala oraz cała jej oprawa to jeszcze nie wszystko, aby wystrój wesela został w pamięci gości na długi czas. Tutaj ogromne znaczenie ma dekoracja stołu. Bardzo ważne podczas uroczystości ślubnej są dobrze rozmieszczone stoły z pięknymi, oryginalnymi dekoracjami. Takie połączenie gwarantuje zadowolenie zarówno u gości jak i, przede wszystkim, u państwa młodych.

Kształt stołu podkreśla charakter wesela

Pierwszym problemem jest wybór odpowiedniego kształtu weselnych stołów. Warto przemyśleć taki wybór jeszcze przed zarezerwowaniem sali. Najbardziej popularne są okrągłe oraz prostokątne modele. Ale które z nich będą bardziej pasowały do wymarzonej koncepcji uroczystości i jaka będzie idealna dekoracja stołu?

Warto wiedzieć, że okrągłe stoły dodają sali uroku oraz elegancji. Pasują więc idealnie do wesela nowoczesnego, eleganckiego oraz w stylu glamour. Przy tego rodzaju stołach mieści się od 8 do 12 gości, dlatego Młoda Para powinna dobrze się zastanowić, kogo z kim usadzić, aby podczas wesela nie doszło do niepotrzebnych kłótni (osoby skonfliktowane najlepiej usadzić daleko od siebie). Przy okrągłych stołach konieczne będą winietki, aby każdy gość bez problemu znalazł swoje miejsce. Zaletą takiego usadzenia gości, jest to, że mogą oni swobodnie ze sobą rozmawiać i nawiązać kontakt wzrokowy. Warto jednak pamiętać, że przy takiego typu stołach potrzebna jest bardzo duża sala oraz mniejsza liczba gości – okrągłe stoły zajmują dużo miejsca, a trzeba jeszcze wolnej przestrzeni do komfortowego poruszania się oraz do tańczenia.

Prostokątne stoły to najpopularniejszy model na weselach i sprawdza się przy dużej ilości gości. Mogą pomieścić więcej dekoracji i jedzenia, niż stoły okrągłe. Osoby skonfliktowane można posadzić po dwóch różnych końcach stołu i w ten sposób uniknąć mało przyjemnych, rodzinnych konfliktów. Takie modele idealnie sprawdzają się na przyjęciach w stylu rustykalnym lub tradycyjnym. Można ustawić je w rzędach, w sposób niesymetryczny i przypadkowy (podczas niebanalnych, odważnych przyjęć) oraz w kształt podkowy – najlepsze rozwiązanie, ponieważ goście nie siedzą do siebie plecami.

Ponadczasowa dekoracja stołu – kompozycje kwiatowe

Dekoracja stołu to bardzo ważny element wystroju wesela, bez różnicy czy jest one urządzone w eleganckim, czy w tradycyjnym stylu. Ponadczasowym i uniwersalnym wyborem są kompozycje kwiatowe. Najczęściej wybierane są niskie kwiaty, o stonowanych barwach, które nie zasłaniają gości i nie zabierają zbyt dużo miejsca na stołach. Obecnie hitem są kompozycje w szklanych wazonach. butelkach lub złotych geometrycznych wazonach. Najczęściej wybieranymi kwiatami są róże, piwonie, goździki, tulipany oraz gipsówki. Najlepiej postawić na świeże kwiaty, które dodadzą uroku i wprowadzą romantyczny klimat w każdej weselnej sali. Obecnie również dużo Młodych Par wybiera wysokie kompozycje, postawione na świecznikach. Takie rozwiązanie nadaje się szczególnie na okrągłe stoły, ponieważ nie zabiera dużo miejsca i nie zasłania gościom widoku.

Romantyczny wybór przy dekoracji stołu – świeczki

Dekoracja stołu nie opiera się tylko na kompozycjach kwiatowych. Popularnym wyborem wśród par są świeczki. Dzięki nim wprowadzony jest romantyczny nastrój, a podczas wieczoru oświetlają one stoły i dodają uroku. Modne są malutkie świeczki w szklanych kulach lub naczyniach. Obecnie jednym z bardziej romantycznych sposobów jest włożenie róży do wysokiego, wąskiego naczynia, zalanie jej wodą, a na wierzch położenie podgrzewacza. Samo wykonanie jest banalnie łatwe i szybkie, a efekt jest zachwycający.

Dekoracja stołu, której nie może zabraknąć – winietki, numerki na stoliki oraz serwetki 

Winietki lub inaczej wizytówki, to doskonały wybór podczas uroczystości weselnej. Są nie tylko elementem dekoracji stołu, ale również spełniają się funkcjonalnie – określają one miejsce każdego gościa. Bez nich ciężko zapanować nad chaosem. Para Młoda może samodzielnie zaprojektować swoje wizytówki lub wybrać wymarzony wzór wśród setki oferowanych. Ważnym elementem dekoracji stołu są numerki, które pomagają w organizacji oraz eliminują problemy związane z szukaniem miejsc przez gości. Mogą one przybierać różną formę oraz być wykonane z różnego rodzaju materiałów np. plastik, drewno itp. Serwetki to absolutna konieczność na weselu. Można zwijać je w przeróżne formy np. rulony, postawić je pionowo, stworzyć figurki itp. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *