Jadalnia to najważniejsze pomieszczenie każdego domu. Jako miejsce spotkań służy nie tylko domownikom, ale również bliskim podczas rodzinnych imprez, przerwy na pogawędkę czy kawałek ciasta. Mimo tego, że stół uważany jest za serce salonu, tak nawet najbardziej okazały egzemplarz nic nie znaczy bez uzupełnienia w postaci wygodnych krzeseł – solidne oparcie i miękkie siedzisko pozwoli na chwilę wytchnienia w ciągu dnia.

Jak jednak mieć pewność o słuszności zakupu mebla? Na co zwrócić uwagę, aby te idealnie komponowały się z wystrojem salonu? Jakie aspekty świadczą o wysokiej jakości krzeseł? Sklep meblowy Arpio Leder z myślą o Tobie przygotował najciekawsze propozycje aktualne z najnowszymi trendami, w każdym stylu i w atrakcyjnych cenach.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru krzeseł?

Wybierając krzesła do jadalni z reguły pierwsze, co przykuwa naszą uwagę, to wizual – obicie, design, rozstawienie nóżek. Oczywiście te aspekty są bardzo istotne, jednak nie zawsze świadczą o wysokiej jakości i wygodzie danego krzesła. Jak więc wybrać krzesło, które zapewni nam komfort siedzenia, podtrzyma prawidłową postawę ciała i jednocześnie idealnie wkomponuje się w wystrój pomieszczenia?

krzesła do jadalni

Aspekt techniczny – złote zasady kupowania krzeseł

Nawet najpiękniejsze krzesło może okazać się niepraktyczne, jeśli nie jest odpowiednie dobrane pod względem wizualnym oraz technicznym do pomieszczenia i blatu stołu. Aby tego uniknąć, warto zwrócić uwagę na następujące zasady:

  • dostosuj liczbę krzeseł do wielkości blatu – jedna osoba/nakrycie zajmuje ok. 75cm,
  • siedzisko krzesła powinno być poniżej blatu o ok. 30 cm tak, aby bez problemów przesunąć się do stołu,
  • jeśli zdecydujesz się na krzesła z podłokietnikami sprawdź, czy nie będzie problemu ze wsunięciem ich pod stół.

Stosując się do powyższych zasad, zakup krzeseł powinien być prostszy i przede wszystkim bardziej trafny. Dzięki temu zapewnisz sobie i swoim gościom pełną swobodę ruchu i komfort.

Oparcie krzesła – proste formy czy niebanalne kształty

Oparcie krzesła do jadalni powinno stabilizować plecy i nie powodować uczucia dyskomfortu, nawet przy długich spotkaniach i wieczerzach. Tutaj, z powodzeniem sprawdzą się wyprofilowane, dostosowane do postury i kręgosłupa oparcia. Zrezygnuj więc z krzeseł z oparciem sięgających poniżej połowy pleców – brak podparcia wymusza, nienaturalną postawę, co nie sprawdza się podczas długich spotkań.

Krzesło z podłokietnikiem – czy warto?

Jeśli dysponujesz wystarczającą przestrzenią, warto rozważyć inwestycję w krzesła z podłokietnikami. Eleganckie, wygodne modele staną się ozdobą jadalni. Podłokietniki znacząco podnoszą komfort użytkownika i pozwalają przyjąć wygodną postawę, nawet podczas kilkugodzinnych spotkań. Jednak jak wcześniej zostało wspomniane, zwróć uwagę na to, czy jego wymiary swobodnie zmieszczą się pod blatem stołu.

welur

Welur, klasyczny szenil czy ekoskóra?

Coraz częściej tradycyjne rozwiązania w postaci drewnianych krzeseł są zastępowane tapicerowanymi obiciami. Nietuzinkowe rozwiązania w połączeniu z nowoczesną kolorystyką ożywią pomieszczenie, jednocześnie jeszcze bardziej podnosząc komfort użytkownika. Miękki welur lub klasyczny szenil idealnie sprawdzi się w delikatnych aranżacjach boho czy rustykalnych aranżacjach. Ekoskóra natomiast jest najprostsza w utrzymaniu higieny jednak bez właściwej pielęgnacji i przy częstym użytkowaniu tkanina narażona jest na zniszczenia.  

Poszukując idealnego krzesła, wejdź na Arpioleder.pl. Arpio Leder to internetowy sklep meblowy, w którym znajdziesz meble do jadalni polskich, niemieckich i włoskich producentów – idealne dla każdego wystroju i na każdą kieszeń. Zapoznaj się z ofertą i przebieraj w modnych produktach.