Jaki typ podłogi sprawdzi się najlepiej w łazience? Oczywiście kafelki! Stanowią tak ogromną gamę produktów, że bez trudu można je znaleźć dosłownie we wszystkich możliwych rozmiarach, kształtach, wzorach i kolorach. Doskonale radzą sobie z wysoką wilgocią panującą w pomieszczeniach. Nie chłoną wody, a dzięki swojej gładkiej strukturze są łatwe w czyszczeniu. Dlatego bez trudu można je nawet codziennie przecierać. Ta uniwersalność wiąże się jednak również z ich prostotą, przez którą często wyglądają tak nudno, że wręcz zaburzają nawet perfekcyjną aranżację łazienki. Czym zatem można by je było zastąpić?

Co zamiast płytek do łazienki na podłogę? Kamień naturalny!

Co zamiast płytek do łazienki na podłogęPierwsza alternatywa to kamień naturalny. Wyglądem nieraz przypomina ceramiczne kafelki. A jednak bywa od nich nawet lepszy. Dlaczego? Ponieważ o ile kafelki najczęściej są niewielkie i przez to potrafią sprawiać trudności przy układaniu ich na parkiecie, tak kamień naturalny występuje zwykle w roli dużych geometrycznych płyt. W małych pomieszczeniach niestety mogą się one nie sprawdzić. Z racji tego, że mają naprawdę duże gabaryty, później trzeba je przycinać. Co zaburza estetykę całej podłogi i tworzy z niej coś nieuporządkowanego. Z tego powodu kamień naturalny najczęściej stosuje się w tych większych łazienkach. A czasem nawet w specjalnych pomieszczeniach kąpielowych, czyli np. na basenach, w hotelach i gabinetach spa. Jest on jednym z najdroższych materiałów stosowanych w roli wykładzin podłogowych. Ale podkreśla to tylko jego ekskluzywność. Każdy, kto zamierza zaznać we własnym domu odrobiny luksusu, właśnie na niego powinien się zdecydować.

Podłoga drewniana w łazience

Naturalny kamień to materiał piękny, solidny i ekskluzywny. Jego producenci doskonale zdają sobie z tego sprawę i właśnie przez to maksymalizują jego cenę, która na ten moment jest tak wysoka, że wiele osób automatycznie go sobie odpuszcza. A co można wykorzystać w zamian? Chociażby… zwykłe drewno. Niewiele osób pomyślałoby o zastosowaniu go w łazience, skoro przyjmuje się mówić, że drewno źle znosi kontakt z wodą, ale jednak poszczególne odmiany tego materiału mogą sprawdzić się nawet w pomieszczeniach o wysokim poziomie wilgotności. Ważne jest to, aby sprawdzić ich właściwości. Przekonać się, czy wybrany gatunek drewna rzeczywiście będzie odporny na działanie wilgoci. A dla niesamowitego efektu wizualnego warto trochę pokombinować, bo ten rezultat potrafi być naprawdę zachwycający. Drewniane podłogi najczęściej pojawiają się w aranżacjach rustykalnych, w których dominuje luksus połączony z tradycjonalizmem. Na pewno spodobają się one wszystkim miłośnikom klasycznego piękna, którzy mimo wszystko chcieliby czymś urozmaicić swoje domy.

Mimo iż płytki ceramiczne zawsze jako pierwsze przychodzą ludziom na myśl, gdy trzeba wybrać jakąś podłogę bądź materiał przeznaczony do wypełniania ścian w łazience, to jednak kilka innych tworzyw jest w stanie fantastycznie je zastąpić. Kamień naturalny nada pomieszczeniom szyku i nowoczesności, podczas gdy drewno ociepli ich wizerunek i stworzy z nich przytulne miejsce – idealne do oddawania się wieczornym zabiegom pielęgnacyjnym.