Salon jest miejscem, gdzie najczęściej przebywa się w trakcie dnia, odpoczywa się tam, często także do tego pomieszczenia zaprasza się gości. Zadbanie o to, żeby był to pokój nowoczesny, elegancki, pozwoli na lepsze samopoczucie, komfort, poczucie dumy z ładnie urządzonego wnętrza. Niezbędne będzie tutaj nie tylko sprowadzenie mebli, ale także kupno dodatkowych elementów, między innymi dekoracji na ścianę. Obrazy na płótnie mogą być najlepszym rozwiązaniem, warto je docenić nie tylko z powodu ich funkcjonalności.

Jak wybrać doskonały, pasujący do wnętrza obraz na płótnie?

 Salon może mieć różny metraż, istotne jest, aby kupując dekoracje ścienne, dobrze dopasować ich rozmiar. Do małego pomieszczenia wystarczą niewielkie obrazy, warto wówczas zakupić ich większą liczbę, do większego pokoju dziennego przyda się jeden duży obraz, przyciągnie on wzrok niezależnie od tego, w którym obszarze pokoju będzie się znajdowało. Kolejną kwestią jest dopasowanie tematyki takiej ozdoby, trzeba wziąć pod uwagę styl, jaki panuje w salonie, wiele osób dobiera go także pod względem koloru, między innymi w stylu skandynawskim bierze się pod uwagę jasne kolory, na przykład szary, beżowy. Obrazy na płótnie są niezwykle różnorodne pod względem kolorystyki i motywu, można je dobrać zarówno do stylu nowoczesnego, jakim jest na przykład tak cały czas popularny styl skandynawski, jak i do stylu klasycznego, vintage.

Jakie motywy obrazów na płótnie można znaleźć w sklepach?

 Różnorodność motywów obecnych w sklepach z obrazami jest bogata, wiele osób zwraca tam uwagę przede wszystkim na pejzaże, dostępnych jest znacznie więcej produktów o ciekawej tematyce. Treść obrazu jest niezwykle istotna dla właściciela mieszkania, mało osób kupi taką dekorację, bez świadomości, że idealnie wpasuje się w wystrój pokoju. Obrazy na płótnie mogą zawierać między innymi:

  • krajobrazy,
  • abstrakcje,
  • motywy roślinny, kwiatowe,
  • akty,
  • plany miast, fabryk,
  • motywy religijne,
  • portrety,
  • figury geometryczne.

Wszystko to może być ujęte subtelnymi barwami lub malowane z intensywnymi, jaskrawymi kolorami przyciągającymi wzrok. Istotne jest, aby taka dekoracja odświeżyła wnętrze, zawsze powinna być elementem modnym, uniwersalnym.

Wybieranie obrazu na płótnie zgodnie z podstawowymi zasadami

 Cena nie jest jedynym wyznacznikiem, który warto wziąć pod uwagę w czasie kupowanie dekoracji ściennym do salonu. Istotną kwestią jest przede wszystkim jakość, warto sprawdzić, kto przygotowywał taki obraz na płótnie, jaką techniką, jakimi farbami. Obrazy na płótnie produkuje się obecnie różnymi trwałymi metodami, przy pomocy nie tylko farb olejnych, ale także akrylowych. Trzeba pamiętać, że mają być to ozdoby trwałe, solidnie wykonane, z dbałością o szczegóły, przywołujące różne emocje i odczucia, budzące zachwyt, nierzadko można na rynku odnaleźć taką dekorację w korzystnych cenach. Obraz umieszcza się na ścianie w widocznym miejscu, nierzadko dokupuje się do niego oświetlenie LED, żeby lepiej móc wyeksponować taką dekorację ścienną.