Ogrzewanie na podczerwień to obecnie bardzo często wybierana forma ogrzewania mieszkania w nowoczesnych domach. Wygląda bardzo stylowo i nowocześnie, a także eliminuje całkowicie problemy, które występowały w przypadku ocieplania mieszkania za pomocą kaloryferów. Ma ona bowiem znaczące plusy, które przekonują bardzo wiele osób, aby i u siebie je zainstalować.

Mini słońce w domu

Ogrzewanie mieszkania za pomocą podczerwieni, można porównać do działania słońca. Działa bowiem bardzo podobnie, bo słońce również ogrzewa nas, wykorzystując światło. Warto jednak zauważyć, że słońce nie ogrzewa powietrza, tylko nas i przedmioty, na które padają promienie słoneczne. Ogrzewanie elektryczne na podczerwień, również nie ogrzewa powietrza tylko przedmioty, ludzi, a także co najważniejsze ściany. Powoduje to, ze ogrzane przedmioty w efekcie stają się dodatkowym źródłem ciepła. Jest to bardzo korzystne, bo dzięki temu potrzeba o wiele mniej energii, aby ogrzać, nawet bardzo duże pomieszczenie.

Brak uczucia senności i znużenia

Ogrzewanie mieszkania za pomocą kaloryferów jest dość uciążliwe, bo niestety bardzo często powoduje, że przebywający w nim ludzie stają się senni i znużeni. Dzieje się tak dlatego, że ogrzewanie centralne ogrzewa powietrze, które jest wdychane i nadmiernie je przesusza. Ogrzewanie na podczerwień natomiast nie ingeruje w powietrze ani jego jakość właściwie wcale. Nie odczuwamy więc dyskomfortu związanego z przesuszeniem powietrza, a także nie stajemy się senni i znużeni. Ponadto, ogrzewanie kaloryferami niestety bardzo często powodowało trudności w oddychaniu u alergików. Spowodowane to było tym, że kaloryfery ogrzewają powietrze, które zostaje wprowadzone w ruch. Dlatego też największa kumulacja ciepła jest na suficie, a najmniejsza przy podłodze. Wraz z mieszaniem się powietrza także kurz zostaje wprowadzony w ruch, który jest w powietrzu wyczuwalny. To powoduje u alergików znaczny dyskomfort i wyczekują z utęsknieniem na zakończenie sezonu grzewczego.

Jakie ogrzewanie na podczerwień wybrać

Ogrzewanie na podczerwień korzysta z działania fal świetlnych. Im krótsza fala, tym szybciej ciepło jest uwalniane. Musimy sami zdecydować, czy chcemy krótką falę, która jest najszybsza i najmocniejsza, czy średnią lub długą. Długość fal, to także większe światło, które zostaje emitowane i bije od panelu. Wybierając ogrzewanie na podczerwień, musimy mieć to na uwadze i dokładnie należy przemyśleć, jakie najlepiej się u nas sprawdzi. To zagwarantuje nam rzeczywiście zadowolenie z tej nowoczesnej alternatywy ogrzewania mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *