Dzięki płytkom drewnopodobnym możliwe jest stworzenie estetycznego pomieszczenia mieszkalnego. Najpopularniejsze są obecnie modele gresowe. Są one twarde oraz odporne na działanie niskich temperatur. Co więcej, są łatwe w czyszczeniu.

Sprawdzone płytki do mieszkania

Okazuje się, że płytki gresowe dzięki świetnym parametrom mogą być też stosowane na zewnątrz. Cenione są przede wszystkim ich walory wizualne oraz użytkowe. Firmy produkujące płytki oferują między innymi ładny oraz praktyczny gres szkliwiony. Najczęściej pokryty jest on ochronną warstwą szkliwa. Popularny jest też dekoracyjny gres polerowany wyglądający efektownie. Niestety łatwo ulega on zabrudzeniom oraz wszelkim zarysowaniom. Jak się okazuje, wzór drewna na stałe zagościł na płytkach ściennych, czyli na glazurze oraz na płytkach terakotowych przeznaczonych do wykańczania. Warto zaznaczyć, że cienka, podatna na złamania glazura znajdzie zastosowanie głównie w kuchniach oraz w pomieszczeniach łazienkowych. Co istotne, dzięki szkliwionej powierzchni nie jest trudno usunąć z niej wszelkiego typu zabrudzenia. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że terakota nie dorównuje płytkom gresowym pod względem wytrzymałości, lecz nadal mowa tutaj o atrakcyjnym wyborze dla wielu ludzi. Co istotne, terakota jest łatwo zmywalna, a ponadto odporna na działanie różnych produktów chemicznych. Z tego powodu jest idealna na co dzień. Wybierz płytki do swojego wnętrza na stronie https://kaflando.pl/.

Najlepszej klasy płytki drewnopodobne – co warto wiedzieć?

Płytki drewnopodobne są coraz częściej stosowane w polskich domach oraz mieszkaniach. Wykorzystywane są też w biurach. Warto zaznaczyć, że płytki podłogowe imitujące drewno, z powodzeniem zastępują panele bądź parkiet w salonie. Są dostępne w przystępnej cenie i są łatwe w pielęgnacji. Dzięki nim wnętrze nie wydaje się surowe. Co istotne, niektóre wzory płytek drewnopodobnych wyglądają praktycznie tak samo, jak naturalne drewno. Naśladują doskonale jego kolor, fakturę, a nawet usłojenie. Z tego powodu płytki drewnopodobne są coraz chętniej kupowane na całym świecie. Oczywiste jest to, że podłoga w salonie jest narażona na uszkodzenia w mniejszym stopniu niż na przykład podłoga w pomieszczeniu łazienkowym bądź w przedpokoju. Dlatego płytki drewnopodobne najlepiej kupować od zaufanych producentów. Liczy się przede wszystkim ich jakość, a nie tylko walory estetyczne. Płytki imitujące drewno idealnie nadają się do salonu, pokoju, a także przedpokoju. Warto je też postawić w kuchni. W ten sposób stworzy się estetyczne pomieszczenie mieszkalne.