Odkamienianie i czyszczenie pralki są ważniejsze i łatwiejsze niż myślisz. Niewłaściwa konserwacja może spowodować nadmierne zużycie energii.

Odpowiednie użytkowanie

Wiele osób ślepo ufa, że ich pralka dobrze sobie radzi przez miesiące, a nawet lata. „Była tak droga, więc musi trochę wytrzymać” – myśli się, a potem nagle mija rok bez konserwacji.
Nie jest to dobre ani dla naszych ubrań, ani dla portfela. Jeśli wapno z wody się zbierze, oznacza to więcej brudu.
Pralka musi więcej pracować, aby wyczyścić ubrania, dlatego nie będzie tak czysta, jak chcesz. Oznacza to wyższą kwotę na rachunku za prąd i źle wypraną odzież. W konsekwencji filtry mogą stać się tak pełne, że maszyna się zatrzyma.

W rzeczywistości odkamienianie pralki jest dość łatwe

Oto co powinieneś zrobić:

Kup kwasek cytrynowy. Wymieszaj z wodą i wlej w miejsce żelu do prania. Uruchom program na urządzeniu bez ubrań w pralce. Wielu ekspertów od czyszczenia zaleca często stosowanie tej prostej sztuczki.
Dziś — na szczęście dla środowiska — można prać ubrania w temperaturze 15 i 30 stopni. Dlatego maszyna rzadko jest całkowicie czyszczona od brudu i bakterii. W rzeczywistości zwykła rodzina powinna odkamieniać pralkę kwaskiem cytrynowym raz w miesiącu.

Inna rada eksperta na temat ogólnego czyszczenia pralki pochodzi od Michaela Rene Jensena, który radzi włączyć program, wcześniej wlewając zielone mydło, jeśli w pralce i drzwiach od pralki pozostaje tłuszcz. Zielone mydło ma taki sam efekt jak chlor i działa za każdym razem. Pamiętaj, aby później włączyć płukanie bez dalszego dodawania zielonego mydła.

domowepiekno.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *