Domy w zabudowie bliźniaczej cieszą się sporym zainteresowaniem. Faktem jest, że zapewniają one wiele zalet, które dla wielu osób mają kluczowe znaczenie. Ważne jest, aby podczas podejmowania decyzji zwrócić uwagę na wiele różnych czynników. Podczas poszukiwań idealnej nieruchomości w Warszawie należy przeanalizować mnóstwo istotnych kwestii, które mają bezpośredni wpływ na komfort, swobodę i bezpieczeństwo codziennego życia. Warto pamiętać, że każdy posiada zupełnie inne potrzeby i wymagania.

Rynek pierwotny / wtórny

Pierwszym krokiem jest ustalenie, czy lepiej sprawdzą się nieruchomości z rynku wtórnego, czy pierwotnego. Wiadomym jest, że większość osób dąży do zminimalizowania kosztów. Zdarza się jednak tak, że zakup domu z rynku wtórnego jest tylko pozorną oszczędnością. Ogromna znaczenie ma to, w jakim stanie technicznym się on znajduje. Najczęściej wymaga on generalnego remontu. Bliźniak musi zostać kompleksowo przystosowany do oczekiwań nowych właścicieli, co wymaga poświęcenia czasu i pieniędzy. Tylko nielicznym udaje się znaleźć lokum, które nie wymaga dodatkowego nakładu finansowego.

Domy z rynku pierwotnego wyróżniają się wyższą wartością, co może mieć znaczenie podczas wynajmu lub sprzedaży nieruchomości. Jest to inwestycja długofalowa, na której nie można stracić. Przeszkodą jest jednak fakt, że ceny nowych nieruchomości w stolicy są zwykle dość wysokie. Należy znaleźć godnego zaufania dewelopera, który funkcjonuje w branży od lat. Niezaprzeczalnym plusem jest możliwość maksymalnego dostosowania obiektu do osobistych potrzeb.

Lokalizacja

Osoby poszukujące domu w Warszawie muszą określić, jaka lokalizacja zagwarantuje pożądaną wygodę życia. Dom w ścisłym centrum zwykle kosztuje majątek, więc nie każdy może pozwolić sobie na taką inwestycję. Trzeba również pamiętać, że miejski zgiełk może okazać się męczący i przytłaczający. Właśnie dlatego warto wziąć pod uwagę nieruchomości położone nieco dalej. Poszukując lokalizacji dla rozwiązania takiego jak domy bliźniaki Wawer wydaje się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla tych, którzy chcą swobodnie przemieszczać się po mieście, a jednocześnie potrzebują ciszy i spokoju.

Wybierając dogodną lokalizację domu należy także zwrócić uwagę na to, co znajduje się okolicy. Najlepiej, aby były to często odwiedzane punkty, bez których codzienne funkcjonowanie jest niemożliwe.

Obiekty w okolicy

Nie można jednoznacznie powiedzieć, jakie obiekty muszą znaleźć się w miejscu zamieszkania. Rodzice bardzo często zwracają uwagę na sąsiedztwo żłobków, przedszkoli, szkół średnich i branżowych. Dobrze, jeśli na osiedlu znajdują się sklepy spożywcze i wielobranżowe, lokale gastronomiczne, salony fryzjerskie i kosmetyczne, a także inne punkty usługowe. Nie bez znaczenia jest również odległość od ośrodków zdrowia, aptek, gabinetów weterynaryjnych.

Należy wziąć pod uwagę, że niektóre lokacje są rozbudowywane/modernizowane. Oznacza to, że z czasem w okolicy pojawią się kolejne obiekty, dzięki którym wygoda życia wzrośnie.

Komunikacja miejska

Mogłoby się wydawać, że sieć komunikacji miejskiej nie ma żadnego znaczenia dla osób posiadających cztery kółka. Nic bardziej mylnego! Nigdy nie wiadomo, kiedy auto odmówi posłuszeństwa. Ponadto, zdarzają się sytuacje, gdy podróże własnym samochodem są nieopłacalne i nieekologiczne. Właśnie dlatego dobrze jest posiadać alternatywę! Wybierając dom w stolicy dobrze jest sprawdzić, gdzie znajdują się przystanki, a także jak często realizowane są przejazdy.

Standard nieruchomości

Podczas poszukiwań bliźniaka lepiej nie rezygnować ze swoich wymagań dotyczących standardu nieruchomości. Wynika to z faktu, że modernizacja wiekowych budynków jest niezwykle kosztowna. Może okazać się, że przystosowanie starego domu do aktualnych standardów będzie kosztować majątek. Domy z rynku pierwotnego spełniają obowiązujące normy i przepisy prawa budowlanego. Nowoczesne nieruchomości projektowane są z dbałością o funkcjonalność i ergonomię. Nie bez znaczenia jest również sposób wykończenia powierzchni, a nawet stolarka okienna czy drzwiowa. Nawet najmniejsze detale decydują o tym, jak komfortowe będzie codzienne życie.

Bezpieczeństwo

Ci, którzy chcą zapewnić sobie najwyższy poziom bezpieczeństwa, powinni postawić na bliźniak znajdujący się na strzeżonym osiedlu. Bardzo często okolica jest monitorowana. Ogromną rolę odgrywają także systemy alarmowe oraz inne zabezpieczenia (np. detektor spalin w garażu). W dzisiejszych czasach do dyspozycji jest wiele zaawansowanych technologii, które zmniejszają ryzyko wystąpienia niebezpiecznych zdarzeń.