Agregat do tynkowania jest urządzeniem, które pozwala na bardzo łatwe tynkowanie, lecz również może być zastosowany do innych robót. Dlaczego warto korzystać z agregatów tynkarskich? Zobacz najważniejsze zalety związane z tym sprzętem!

Czym jest agregat tynkarski?

Urządzenia jak agregaty tynkarskie przeznaczone są do tynkowania ścian, sufitów oraz innych podłóż. Umożliwiają one przygotowanie wysokiej jakości tynków i stanowią przez to atrakcyjną alternatywę dla tynkowania ręcznego.

Agregaty tynkarskie pozwalają na przygotowanie mieszanki w specjalnym zbiorniku zasypowym, a następnie tłoczą ją z wykorzystaniem węża do pistoletu, który używany jest przez pracownika nakładającego masę na podłoże.

Nowoczesne agregaty tynkarskie producent może też wyposażyć w funkcje dodatkowe, na przykład mogą one współpracować z innego rodzaju materiałami i sprzętami, by poszerzyć ich funkcjonalność.

Zastosowanie agregatów tynkarskich

Agregaty tynkarskie są urządzeniami używanymi powszechnie do tynkowania, ale warto zaznaczyć, że mogą być one zastosowane też z innymi rodzajami materiałów.

Przede wszystkim agregaty tynkarskie mogą być używane do wykonania tynków z użyciem mas cementowych, wapiennych, gipsowych oraz ich mieszanek. Pozwalają również na tynkowanie elewacji z użyciem tynków elewacyjnych, na przykład akrylowych. 

Można też wykorzystywać je do innego rodzaju tynków, na przykład ogniochronnych, dekoracyjnych, tłumiących, które używane są w wielu inwestycjach.

Warto też wskazać, że agregaty tynkarskie mogą być z powodzeniem stosowane do innych mas sypkich o określonej granulacji, na przykład do 3 mm. Można zatem używać je do materiałów jak zaprawy, kleje, szpachle, gładzie, a nawet do mas jak masy bitumiczne, masy poliuretanowe. Sprawdza się również przy wykonywaniu wylewek.

Wobec tego agregat używany w firmie może być wykorzystany do wielu różnych prac, gdy konieczne jest naniesienie na podłoże odpowiedniego materiału.

Dlaczego warto stosować agregaty tynkarskie?

Agregaty tynkarskie są urządzeniami, które gwarantują wiele korzyści swoim użytkownikom. Dzięki nim można między innymi uzyskać następujące korzyści:

1. Redukcja kosztów związanych z prowadzeniem prac – wynika z ich przyspieszenia oraz z poprawy ich jakości.

2. Kilkukrotnie szybsze wykonanie prac – to dzięki temu bardzo dobry wybór w przypadku większych inwestycji, gdzie planuje się dużo tynkowania.

3. Bardzo dobra jakość mas – agregaty samodzielnie mieszają masy i dzięki temu mogą one charakteryzować się bardzo wysoką jakością.

4. Równe podłoża – za pomocą agregatów można nakładać materiały równo, dzięki czemu gotowe podłoża również wyglądają atrakcyjnie i mają wysoką jakość.

5. Szerokie przeznaczenie – dzięki urządzeniom do tynkowania można prowadzić również innego rodzaju prace.

Ile kosztuje agregat do tynkowania?

Za agregaty tynkarskie producent zwykle wymaga zapłaty na poziomie od około 25 do 40 tysięcy złotych. Nie jest to zatem sprzęt tani, ale z drugiej strony umożliwia on uzyskanie wielu korzyści i szybki zwrot z inwestycji dla kupującego.

Warto też wskazać, że agregaty tynkarskie mogą być leasingowane. Opcja leasingu powoduje, że agregaty mogą być pozyskane w niskiej cenie, dlatego jest ona również korzystna dla mniejszych firm, które nie dysponują tak dużą kwotą na inwestycje.

Więcej informacji o ofertach agregatów tynkarskich można znaleźć już teraz na stronach internetowych ich producentów, gdzie także dostępne są ich parametry techniczne. Dzięki temu wybór odpowiedniego modelu jest jeszcze łatwiejszy.