Niezwykle szeroki wybór lamp oferowanych teraz na rynku ułatwia znacznie aranżację każdego wnętrza.  W doborze lamp nocnych do sypialni w danym stylu musimy pamiętać aby komponowały się one z całością. Lampy nocne są dodatkowym oświetleniem, jednak ich design musi przystawać do reszty wystroju. Poznajmy zatem kilka stylów urządzania sypialni i cechy charakterystyczne lamp nocnych, które będą do nich pasować.

Lampy nocne do sypialni w stylu glamour

Sypialnie w stylu glamour charakteryzują się swoistym przepychem. Nic co znajduje się w tak urządzonej sypialni nie jest skromne. Całość przypomina nieco styl Ludwik XVI. Centralne miejsce zajmuje duże łóżko, które posiada równie duży zagłówek. W sypialni takiej znajdziemy też duże lustra w pokaźnych, zdobionych ramach. Żyrandole, chrom, zawieszki przypominające kryształy, te elementy na pewno spotkamy w sypialni glamour. Stoliki nocne również będą w takiej sypialni nieskromne i na takich właśnie stolikach stać powinny odpowiednio dobrane lampy nocne. Dobrze będzie na nich wyglądać lampa z czarnym abażurem i chromowaną, przypominającą świecznik nogą. Abażur z kokardą? Jak najbardziej będzie pasować do sypialni glamour! Lampa bez abażura ale znów przypominająca świecznik będzie też idealnie pasować do takiego wystroju. Niemniej pamiętajmy aby wszystko do siebie pasowało! Przykładowo lampy nocne chromowane niech znajdą się w sypialniach gdzie łóżko i inne meble mają chromowane elementy, podobnie patynowe itd. Wystrój glamour może być nieco kiczowaty ale nie może być tandetny, całość sypialni musi być skomponowana ze smakiem i rozmyślnie.

Lampy nocne do sypialni w stylu skandynawskim

Styl skandynawski można powiedzieć, że jest całkowitym przeciwieństwem stylu glamour. Skandynawowie nie lubią raczej przepychu, wolą stonowany minimalizm i takie są też sypialnie inspirowane naszym sąsiadami z północy. Skandynawia jest regionem, który słynie z ekologii i szacunku dla przyrody, meble mają więc elementy drewniane, niemalowane ale z tego materiału składają się też lampy. Barwy charakterystyczne dla stylu skandynawskiego to biel, beże, odcienie szarości. Nie spotkamy raczej przewagi ciemnych kolorów. Szwedzi czy Norwegowie łakną bowiem światła słonecznego, więc starają się rozjaśniać mieszkania poprzez zastosowanie odpowiednich kolorów. Znajdziesz je w tym miejscu https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/. Możemy spotkać też wzory, w tym inspirowane kulturą rdzennych mieszkańców Północy – Saamów, mieszkających za kołem podbiegunowym. Lampy nocne, które będą pasować do sypialni w stylu skandynawskim mogą więc stać na jednej bądź trzech drewnianych nogach zaś abażury powinny być jasnej barwy. Możemy też kupić lamę nocną jednolitą w barwie wspartą na nodze z grubego drutu. Unikajmy przy tym raczej wymyślnych kształtów abażurów czy nóg lamp. W stylu skandynawskim im prościej i funkcjonalniej, tym lepiej!

Lampy nocne do sypialni w stylu loft

Styl loftowy inaczej industrialny to taki styl wystroju wnętrza, który inspirowany jest wyglądem opuszczonych fabryk. Stąd ceglane, lub betonowe ściany, meble z palet, elementy z grubego drutu (np. abażury). Jeśli chodzi o materiały oprócz metalu obecne jest też drewno. Wystrój ten jest raczej surowy, można by powiedzieć – szorstki jednak odpowiednio zaprojektowany daje poczucie przytulności. Do sypialni nadaje się idealnie, brak w niej będzie wszystkiego co zbędne, należycie dobrane oświetlenie będzie współgrać ze spokojnym wystrojem. Lampy nocne w stylu loft mogą być drewniane jak i metalowe. Charakterystycznym ich elementem są duże żarówki w stylu retro, przypominające lampy ze starych hal produkcyjnych. Niezwykle ważne w lampach w stylu industrialnym są abażury. Dobrze, żeby przypominały osłonę żarówki z kraty. Możemy obecnie znaleźć różne wzory takich abażurów. Klasyczne raczej okrągłe jak i ciekawsze, niemniej zawsze proste bez zbędnych zdobień. W sypialni industrialnej sprawdzi się też lampa z klasycznym zwężającym się ku górze, abażurem, która na nodze stoi na takiej właśnie osłonie z drutu. Kolor nie jest żadnym ograniczeniem. Możemy wybrać białą, szarą lub czarną lampę w stylu loft, aby tylko pasowała ona do całej sypialni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *