Mapę geodezyjną przygotowuje geodeta na podstawie odpowiednich pomiarów. Kiedy konieczne jest uzyskanie tego typu mapy?

Gdy potrzebna jest mapa geodezyjna Kraków to jedynie jedno z wielu miast, w którym można skorzystać z obsługi geodety wykonującego taką dokumentację. Zobacz, kiedy konieczne jest udanie się do biura geodezyjnego, aby zlecić przygotowanie mapy geodezyjnej!

Czym jest mapa geodezyjna?

Pojęcie jak mapa geodezyjna odnosi się do rodzaju dokumentu, który przygotowywany jest na bazie mapy zasadniczej i zawiera wtedy jej kopię.

Na mapie geodezyjnej znajdują się różnego rodzaju informacje, między innymi dotyczące ukształtowania terenu, jego uzbrojenia, zagospodarowania, w tym rozmieszczenia budynków i ich typu. Również na mapie tej umieszczane są dane pochodzące z ewidencji gruntów i budynków.

Kto przygotowuje mapę geodezyjną?

Przygotowaniem dokumentu jak mapa geodezyjna zajmuje się geodeta. Jest on specjalistą w dziedzinie geodezji, który ma odpowiednie przygotowanie oraz uprawnienia w tej dziedzinie.

Geodeci świadczą swoje usługi zarówno dla osób prywatnych, jak i dla firm, zapewniając im dostęp do szerokiej gamy czynności geodezyjnych, w tym także do sporządzenia mapy geodezyjnej.

Gdy potrzebna jest mapa geodezyjna Kraków to miasto, gdzie można ją zamówić w wielu biurach geodezyjnych.

Rodzaje map geodezyjnych

Wyróżnia się kilka typów map geodezyjnych, które są dzielone w zależności od ich przeznaczenia. Najczęściej stosowane są poniższe typu map:

  • Mapa do celów projektowych – jest to jedna z najczęściej zlecanych map geodezyjnych, której głównym celem jest przygotowanie projektu domu jednorodzinnego gotowego do złożenia w urzędzie, aby uzyskać pozwolenie lub zgłosić budowę.
  • Mapa inwentaryzacyjna – jest typem mapy, która przeznaczona jest do przeprowadzenia inwentaryzacji geodezyjnej konkretnego obszaru.
  • Mapa do celów prawnych – tego typu mapy stosowane są między innymi wtedy, gdy konieczne jest podzielenie nieruchomości, jej scalenie, sprzedaż czy zakup nieruchomości.

Ile kosztuje mapa geodezyjna?

Ceny, z jakimi związana jest mapa geodezyjna, są zależne od wielu czynników, między innymi od stopnia skomplikowania projektu oraz od obszaru, do którego odnosi się dana zmiana.

Najczęściej koszty związane z przygotowaniem mapy geodezyjnej rozpoczynają się od około 1000 złotych, natomiast średnio są one wydatkiem około 1500 złotych.

Profesjonalna mapa geodezyjna Kraków – sprawdź już teraz pełną ofertę biur geodezyjnych w Krakowie i wybierz sprawdzonego geodetę, który wykona niezbędną mapę w krótkim czasie i w niskiej cenie!