Myjki ciśnieniowe to coraz chętniej stosowane rozwiązanie w celu utrzymania czystości. możemy za ich pomocą umyć samochód, elewację, sprzęt ogrodowy, rowery. W perspektywie czasu możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy, inwestując tylko raz w dobrą myjkę

Rodzaje myjek ciśnieniowych

Myjki ciśnieniowe można podzielić na domowe i profesjonalne. Tych pierwszych możemy spokojnie używać do prac domowych, umycia auta czy ogrodu. Profesjonale myjnie i przedsiębiorstwa potrzebują z kolei myjek profesjonalnych, o nieco innych parametrach.

Myjki możemy podzielić pod względem źródła ich zasilania. Myjki elektryczne działają na prąd, z reguły podpinamy takie urządzenie do gniazdka w domu. Myjki hybrydowe stanowią most między sprzętem amatorskim a profesjonalnym. Są zasilane prądem, jednak nie potrzebują stałego dostępu do gniazdka. Cechuje je wyższa waga, ale mimo wszystko są mobilne. Myjki spalinowe mogą być zasilane specjalnym olejem i stosuje się je w profesjonalnych firmach.

Zalety stosowania myjek ciśnieniowych

Niewątpliwą zaletą myjek ciśnieniowych jest ich niskie zużycie energii. Takie urządzenia potrafią być naprawdę oszczędne, a przy tym wydajne. Strumień wody pod ciśnieniem potrafi zdziałać całkiem sporo, z pomocą odpowiednich preparatów wyczyścić auto, a na rower czy ogrodzenie wystarczy zazwyczaj sam strumień wody. Dodatkowo myjki mają zazwyczaj długie węże, więc praca z nimi jest bardzo wygodna i można umyć wiele rzeczy za jednym razem. Myjki ciśnieniowe posiadają duże możliwości, a mimo to są łatwe w transporcie. Ich gabaryty nie są zbyt duże. Do tego mogą być stosowane kompleksowo, posiadają różne tryby. Za ich pomocą wyczyścimy więc naprawdę sporo trudno dostępnych powierzchni.

Myjki ciśnieniowe – czy warto?

Patrząc na wachlarz zalet i szerokie możliwości zastosowania z pewnością można stwierdzić, że warto zakupić myjkę ciśnieniową. Takie urządzenie z pewnością przyda się nam do wielu codziennych zajęć, ułatwiając nam życie i pozwalając zaoszczędzić czas. Jeśli nasze zadanie do wykonania ma charakter jednorazowy zawsze możemy zwrócić uwagę na wynajem myjek ciśnieniowych.

Jaką myjkę ciśnieniową wybrać?

To, jaką myjkę ciśnieniową powinniśmy wybrać, zależy w dużym stopniu od budżetu jaki możemy przeznaczyć na zakup. W kwocie do 500 złotych możemy liczyć na dobrą myjkę ciśnieniową do domowych zastosowań, która będzie działać w trybie ciągłym. Możemy zainwestować w myjkę o prostej budowie z dość mocnym silnikiem, lub zdecydować się na słabszy silnik, ale więcej trybów pracy i funkcji.

Przykładowe myjki w tej kwocie:

  • Karcher K3 (1.601-812.0)
  • Stanley SXPW18E
  • Dedra DED8821
  • Karcher K 2 Premium Full Control BT (1.673-420.0)

Jeżeli mamy do wydania kwotę bliską 1000 złotych, to wybór będzie nieco łatwiejszy. Takie myjki posiadają głowicę wykonaną z metalu, nie trzeba już iść na kompromisy w kwestii mocy urządzenia. Droższe myjki mogą być także użytkowane w bardziej profesjonalny sposób, chociażby na myjniach samochodowych. Oferują lepszą wydajność pracy niż tańsze modele.

Przykładowe propozycje w tym budżecie:

  • Nilfisk C-PG 1351-8 P X-TRA EU (128471169)
  • Bosch AQT 42-13
  • Karcher K 5 HOME WOOD (1.180-635.0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *