Zasłony to najpiękniejsza oprawa okna. Oprócz tego, że są estetyczną dekoracją sypialni, to pełnią też liczne funkcje. Przede wszystkim wpływają korzystnie na akustykę pomieszczenia i likwidują pogłos, a w nocy mogą zupełnie zaciemnić wnętrze i odciąć pomieszczenie od wzroku ciekawskich. Aby zasłony dobrze pełniły swoją rolę i podkreślały styl wnętrza, warto zastanowić się z jakiej tkaniny powinny być uszyte.

Zasłony, a styl wnętrza

W nowoczesnych, prostych wnętrzach dobrze sprawdzą się zasłony wykonane z żakardu, aksamitu lub weluru. Są one ciężkie i dobrze zaciemniają pomieszczenie. Trzeba także zauważyć, że ze względu na swoją mocniejszą formę mogą takie wnętrze przytłoczyć. Będą więc pasować do przestronnych salonów i stylowych sypialni. Jeśli pomieszczenie jest małe, lepiej wybrać lżejszy i jaśniejszy materiał. Takie materiały to np. len, bawełna, woal, muślin lub jedwab. Przy powyższych materiałach warto pamiętać, że nie zapewnią one pełnego krycia i nie zadziałają na akustykę tak dobrze, jak te z cięższych materiałów. Ale dzięki swojej przeziernej strukturze nadadzą wnętrzu lekkości. Sprawdzą się one świetnie we wnętrzach skandynawskich lub tych z elementami vintage. Dzięki swojej zwiewności dobrze pasują do romantycznych sypialni i małych salonów. Natomiast do pokojów dziecięcych polecane są zasłony z woalu, które łatwo utrzymać w czystości

Dobrze jest poświęcić chwilę czasu na dobór odpowiedniej tkaniny, aby zasłony były idealnie dopasowane do wielkości i stylu wnętrza, ale też posłużyły nam jak najdłużej. Odpowiednia pielęgnacja każdego materiału, również przedłuży ich żywotność. Trzeba także pamiętać, że bardzo ważnym aspektem doboru zasłon, jest sposób ich zawieszenia. Przy lekkich zasłonach sprawdzą się widoczne karnisze, natomiast mocowanie tych cięższych lepiej ukryć w zabudowie.

Zobacz: https://www.rebelart.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *