Nowe mieszkanie? Nowy dom? A może remont lub chęć zwykłego odświeżenia wnętrza? Każda z tych rzeczy wiąże się z zakupem nie tylko najpotrzebniejszych rzeczy, ale również dodatków. To one odgrywają kluczową rolę w wyglądzie całego domu, czy mieszkania. Na tapetę bierzemy nowoczesne dodatki, które wbrew pozorom wpasują się nawet w przestarzałe wnętrza, które zyskają drugie życie!

Na jakie nowoczesne dodatki się zdecydować?

W zależności od aranżowanego pokoju musimy dobrać odpowiednie dodatki. Jeśli wybieramy je do nowego wnętrza możemy pozwolić sobie na większą dowolność. Asymetryczne lustro, donica w nieoczywistych kolorach lub interesujący abażur mogą wiele zdziałać oraz nadać nowoczesnego, modnego charakteru. Chcąc odświeżyć wnętrze przede wszystkim zacznijmy od usunięcia niepotrzebnych dodatków, bo co za dużo, to niezdrowo. W przypadku staromodnego wnętrza należy znaleźć złoty środek. Często już jeden nowoczesny dodatek potrafi całkowicie odświeżyć i zmienić wnętrze. Każdy nowy przedmiot wprowadza coś nowego. Warto zainteresować się wchodzącymi do mody industrialnymi konstrukcjami lamp, czy zimnymi figurami odlewanymi np. z betonu. Już samo wykorzystanie kabli potrafi wiele zmienić! Używając specjalnych uchwytów możemy stworzyć na ścianie oryginalny wzór.

Do jakiego sklepu się udać?

Obecnie w każdym sklepie meblarskim znajdziemy cały przekrój najróżniejszych przedmiotów. W modzie jest miejsce na każdy styl, kolor, krój czy kształt. Nowoczesne dodatki najlepiej zakupić w popularnych sieciówkach, gdyż są one zdecydowanie tańsze, niż te od projektantów. Taka opcja dodatkowo pozwala nam na częstą wymianę przedmiotów, jeśli przestaną nam się one podobać lub po prostu znów zapragniemy zmiany otoczenia. Nie trzeba mieć dużego budżetu. Ceny dodatków, takich jak ramki na zdjęcia, czy poszewki na poduszki zaczynają się już od kilku złotych. Warto też rozglądnąć się po lokalnych sklepach i ogłoszeniach w Internecie. Często z rynku wtórnego można zdobyć prawdziwą perełkę! Kupując z różnych źródeł mamy możliwość przekonania się, jaki rodzaj przedmiotów najbardziej nam pasuje, odpowiada. Dowolność miksowania stylów jest świetnym sposobem na pokazanie siebie we wnętrzu.

Baw się stylem!

Nie musisz mieć specjalnych umiejętności ani być projektantem wnętrz, żeby stworzyć niesamowite wnętrze w swoim domu! Jeśli stawiasz pierwsze kroki w aranżacji to właśnie dodatki są najlepszym sposobem na zmianę. Możesz również wspomóc się różnego rodzaju poradnikami. W kiosku znajdziesz wiele gazet na temat projektowania wnętrz, a nawet możesz skorzystać z katalogów sklepów, w których prezentowane są dodatki już w zaaranżowanych pokojach. Oglądaj programy o tej tematyce, czytaj artykuły w Internecie. Tym sposobem poznasz świat aranżacji wnętrz. Na początek wybierz nowe lampy, ramki na zdjęcia albo ciekawy wazon. Zobaczysz jak szybko i łatwo zmienisz postrzeganie własnego wnętrza! Nowoczesne dodatki na pewno pomogą Ci w stworzeniu miejsca, w którym będziesz czuć się dobrze i komfortowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *