Zlewozmywak to element wyposażenia kuchennego blatu, nad którego wyborem nie spędza się zbyt wiele czasu. Coraz większa popularność i dostępność zmywarek sprawia, że korzystanie ze zlewozmywaka jest coraz rzadsze.

Jednak wciąż trudno wyobrazić sobie kuchnię bez tego sprzętu

Aby dobrze wybrać model należy przeanalizować swój styl życia oraz liczebność rodziny. To będzie miało wpływ na ilość komór, których potrzebujemy. Obecnie najpopularniejsze są zlewozmywaki jedno- lub półtorakomorowe, ponieważ takie dobrze pasują do małych kuchni. Rzadziej spotykane są te dwu- lub nawet dwu i pół komorowe. Często stosowane są dodatkowe nakładki na część lub całą komorę, mogą to być ociekacze lub deski do krojenia. Zlewozmywak może być montowany na blacie lub wpuszczany, ale wtedy należy wziąć pod uwagę iż nie każdy rodzaj blatu może być zastosowany.

Materiał wykonania

Oprócz ilości komór i sposobu montażu kolejną wytyczną do wyboru zlewozmywaka idealnego jest materiał wykonania. Najbardziej znane i najtańsze są zlewozmywaki stalowe. Są dosyć odporne na środki czystości, zarysowania i temperatury, natomiast mogą ulegać uszkodzeniom mechanicznym. Mają jeszcze jedną wadę – nieprzyjemny odgłos podczas wkładania naczyń do zlewu. W Stanach Zjednoczonych bardzo popularne są zlewozmywaki ceramiczne, które mogą być dodatkowo barwione na różne kolory, natomiast w Polsce coraz bardziej popularne stają się zlewozmywaki z kompozytu granitowego. Te mające w zależności od producenta różne nazwy własne, są bardzo trwałe i nie sprzyjają powstawaniu zacieków czy osadzaniu się kamienia. Nie powodują też tępego odgłosu podczas odkładania naczyń do zlewu. Jednak ich wyższa cena wciąż jest pewnym ograniczeniem.

creativefarm.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *