Poddasze w domu jednorodzinnym ze skośnym dachem może być obszarem w pełni użytkowym. Przed przyniesieniem tam mebli i innych akcesoriów, koniecznie trzeba zadbać o to, żeby był on obszarem bezpiecznym i komfortowym. Zatroszczenie się o to, żeby obudowa sufitu była solidna, zajmuje nieco czasu. Łatwiej o to zadbać, gdy wśród materiałów budowlanych jest wieszak ES. W sklepie można zauważyć, że te artykuły mają różna budowę ramion. Są to: 65mm, 75mm i 125mm. Najczęściej brane są pod uwagę te mierzące 75mm. Bezproblemowo można użyć te uchwyty do przymocowania różnych profili, zarówno poziomych, jak i pionowych. Sprawdzą się idealnie do tworzenia sufitów podwieszanych w pomieszczeniach mieszkalnych w domu. Dzięki ich solidności można liczyć na szybki montaż, bezpieczne warunki pracy i brak trudności w użytkowaniu.

Idealne akcesoria do tworzenia dachu i poddasza

Sufity podwieszane stają się coraz bardziej popularne w nowoczesnych domach. Bez wieszaków ES trudno byłoby zająć się taką budową. Można je przymocowywać do elementów drewnianych dachu. Nie tworzą one odkształceń na więźbie dachowej i nie uszkadzają jej. Materiał, z którego tworzone są te produkty, to blacha stalowa ocynkowa – niezwykle trwała, odporna na działanie różnych czynników. Wieszak ES potrafi być odporny na duże obciążenia, trudno w sklepach budowlanych znaleźć drugi taki artykuł o tak dużej funkcjonalności. Blacha jest odporna na korozję, dlatego nawet jeśli w domu znajduje się wilgoć, ten element konstrukcyjny nie zniszczy się. Pozwala na zrobienie trwałej konstrukcji, co w przypadku dachu czy sufitu podwieszanego jest istotne. Można go łączyć z płytami gipsowymi, nawet jeśli płyty mają kwaśny odczyn nie wpłynie to negatywnie na te elementy konstrukcyjne.

Łatwe w instalacji wieszaki do poddaszy

Dzięki temu, że wieszaki ES pozwalają na różny montaż, na przykład do spodu lub do boku, wielorakie może być ich zastosowanie. W czasie budowania dachu wiele jest powierzchni skośnych, poziomych i pionowych, dlatego dobrej jakości elementy konstrukcyjne łączące niektóre części będą na wagę złota. W takiej budowie nie bez znaczenia jest też to, że te produkty nie wpływają negatywnie na jakość więźby dachowej. Żeby tak było wieszak ES musi spełniać określone normy i mieć certyfikaty użyteczności. Najlepiej przed zakupem sprawdzić, czy mają znak certyfikujący CE – oznacza on, że produkt został przebadany i zatwierdzony do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej. Elementy mające dobrą jakość okażą się bardziej przydatne i bezpieczne w każdym domu.