Wiele osób planujących zakupić albo sprzedać nieruchomości unika korzystania z pomocy agencji nieruchomości. Mają one jednak wiele zalet!

Pośrednik nieruchomości może zapewnić szerokie wsparcie podczas transakcji ich kupna, sprzedaży oraz najmu. Dlaczego warto zdecydować się właśnie na takie wsparcie? O zaletach korzystania z takiej pomocy informuje agencja prowadząca pośrednictwo nieruchomości Kraków ap7.pl.

1. Oszczędność czasu

Jedną z najważniejszych zalet korzystania z usług pośrednika nieruchomości jest oszczędność czasu. Nie każda osoba planująca transakcję może zająć się nią samodzielnie, na przykład ze względu na pracę albo częste wyjazdy. Wówczas agent nieruchomości może kompleksowo zająć się transakcją.

Biura nieruchomości w tym przypadku zapewniają klientom pomoc w przygotowaniu oferty sprzedaży albo najmu, obsłudze zainteresowanych, również przygotowują niezbędne dokumenty oraz umawiają wizyty u notariusza.

Agent może również zająć się poszukiwaniem odpowiednich ofert sprzedaży albo wynajmu nieruchomości dla swojego klienta. Stałe monitowanie przez niego rynku i informowanie o najlepszych ofertach to duża oszczędność czasu.

2. Większe bezpieczeństwo transakcji

Podczas transakcji nieruchomości strony narażone są na niebezpieczeństwo. Może ono wynikać między innymi z zakupu albo najmu nieruchomości w kiepskim stanie technicznym, z wadami prawnymi, na przykład długami, hipoteką, umową dożywocia czy lokatorem. Problematyczne są też nieruchomości bez ksiąg wieczystych, będące przedmiotem sporów.

W tym przypadku agent może dokładnie sprawdzić nieruchomość i ochronić klienta przed popełnieniem błędów – wyjaśnia agencja świadcząca pośrednictwo nieruchomości Kraków ap7.pl.

Agent może dokładnie skontrolować informacje o nieruchomości w księgach wieczystych, może sprawdzić miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, dlatego kupujący albo najemca nie musi robić tego samodzielnie.

3. Szybsza sprzedaż lub najem nieruchomości

Kolejną zaletą zawiązaną z korzystaniem z usług agencji pośredniczących w transakcjach nieruchomości jest znaczne skrócenie czasu sprzedaży albo najmu.

Wielu właścicieli nieruchomości chce, aby ich transakcja zakończyła się jak najszybciej, na przykład ze względu na znalezienie innej oferty, wyjazd za granicę, do innego miasta czy też konieczność spłaty zadłużenia. W takiej sytuacji biuro nieruchomości może przyspieszyć transakcję, wykorzystując do tego celu różne techniki, na przykład home staging, promocję oferty.

Gdy zatem celem jest błyskawiczna sprzedaż – przypomina biuro prowadzące pośrednictwo nieruchomości Kraków ap7.pl – warto zdecydować się właśnie na pomoc pośrednika.

4. Większy komfort transakcji

Nie można też zapominać o tym, że korzystanie z usług biura nieruchomości oznacza również większą wygodę.

Transakcja nieruchomości może być czasochłonna, kłopotliwa, może wymagać załatwiania wielu spraw. W takiej sytuacji agent nieruchomości może przejąć na siebie te obowiązki i dzięki temu sprawić, że cały ten proces będzie dla jego klienta znacznie łatwiejszy.