Zastosowanie kamienia dekoracyjnego
Data publikacji 27 listopada 2019Uroda naturalnych materiałów powoduje, że chętnie po nie sięgamy, urządzając mieszkanie czy dom. Kamień dekoracyjny od lat pozostaje wśród najczęściej wybieranych materiałów jako alternatywa dla gładkich ścian. Może być wykorzystywany nie tylko we wnętrzach, ale także na elewacji, stanowiąc wyjątkowo efektowne i trwałe wykończenie pasujące do różnych stylów urządzania.
Ściany z kamieni dekoracyjnych we wnętrzach
Naturalny kamień ma swoją, dość wysoką, cenę i jako materiał bardzo ciężki, nie nadaje się często do wykończenia w mieszkaniach w blokach. Zastępuje go jednak kamień dekoracyjny wykonany z płyty gipsowej, do złudzenia przypominającej naturalny materiał, który bez większych problemów można zamontować na ścianach. Jest on też dużo łatwiejszy w eksploatacji niż kamień naturalny, a ponadto stanowi sam w sobie ozdobę, pozwalając na uzyskanie efektownej gry światłocieni. Gdzie można go wykorzystać? Właściwie zależy to wyłącznie od naszych indywidualnych upodobań lub projektu przygotowanego przez designera wnętrz. Będzie pięknie prezentować się w salonie, jako tło dla sofy czy narożnika, na ścianie przy kominku, w sypialni za łóżkiem lub jako element dekoracyjny na ścianach łazienki. Doda każdemu wnętrzu niepowtarzalnego charakteru i klasy. Nie bez znaczenia jest również bogata gama kolorystyczna kamieni dekoracyjnych, co powoduje, że można je harmonijnie dopasować do wnętrz minimalistycznych, w których króle szarość i biel czy klasycznych z przewagą ciepłego beżu i brązu.
Kamień na elewacjach zewnętrznych
Kamień elewacyjny, który oferuje sklep remontowo-budowlany Bricoman tutaj: https://www.bricoman.pl/plytki-gres-terakota/klinkier-kamien-dekoracyjny/kamien-dekoracyjny nie należy do najtańszych materiałów wykończeniowych, jednak warto pamiętać, że jest inwestycją na lata. Wysoka trwałość płyt elewacyjnych z kamienia powoduje bowiem, że wyglądają one efektownie przez bardzo długi czas. Wybierając kamień elewacyjny mamy pewność jego wytrzymałości na zróżnicowane warunki atmosferyczne: mróz, opady czy słońce. Co równie istotne, upływ lat i naturalne postarzenie kamienia elewacyjnego dodaje mu tylko klasy.
Płyty elewacyjne są również dużo łatwiejsze w czyszczeniu niż tradycyjny tynk, pozwalają więc zachować na długo estetykę elewacji domu i otoczenia wokół. Można wykorzystać je do pokrycia całej powierzchni elewacji domu, ogrodzenia lub zastosować tylko jako kontrastujące z innymi materiałami fragmenty. Świetnie nadają się także do wykończenia tarasu, balkonu, klatki schodowej czy małej architektury ogrodowej. Dobrze dobrane i odpowiednio oszlifowane płyty będą cieszyć nasze oczy przez długi czas.