Dobrze urządzony salon to wnętrze eleganckie, wygodne i wielofunkcyjne, mogące służyć zarówno jako pokój gościnny, jak i dodatkowa sypialnia. Udana aranżacja salonu wymaga od nas zatroszczenia się o wiele ważnych kwestii.

Plan powierzchni

Dobre rozplanowanie powierzchni, wybór mebli i dodatków oraz rozstawienie ich w taki sposób, by maksymalnie wykorzystać wolną przestrzeń – oto najważniejsze zasady, jakich należy przestrzegać w trakcie urządzania salonu. Niestety, im mniejszy salon, tym więcej problemów. Co możemy zrobić w chwili, gdy nasz salon jest niewielki, a nam zależy i na pięknym wyglądzie, i na wygodzie?

Meble modułowe

Urządzanie salonu o niewielkich rozmiarach wymaga od nas nie tylko dobrego planowania, ale też umiejętnego korzystania z tych rozwiązań, bez których aranżacja wnętrz w małych domach nie może się obejść. Jednym z ważniejszych sojuszników są tu meble modułowe, dzięki którym można osiągnąć wiele wspaniałych rezultatów. Meble wielofunkcyjne, świetnie radzące sobie w kawalerkach, mogą sprawić, że mały salon będzie rewelacyjnym wnętrzem i dumą naszego domu. Co możemy wybrać? Rozkładane wersalki i rogówki, stoliki, których blaty można składać i rozkładać w zależności od bieżących potrzeb oraz pufy, które jednocześnie świetnie sprawdzają się jako schowki na różne podręczne drobiazgi – oto wyposażenie, które świetnie sprawdzi się w małym salonie. Korzystanie z takich mebli wielofunkcyjnych pomoże nam maksymalnie wykorzystać wolną przestrzeń i urządzić salon tak, by spędzanie w nim wolnego czasu było przyjemnym doświadczeniem dla wszystkich domowników.

www.lazienka-delux.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.