Tworzenie nowego tarasu może stać się zabawą i ekscytującym projektem. Niezależnie od tego, czy masz stary taras, które chcesz odświeżyć, czy chcesz zbudować nowy, oto kilka wskazówek, jak zaprojektować oszałamiającą i praktyczną przestrzeń w swoim ogrodzie, dużym lub małym.

Na początku, może to być trudny wybór z tak wielu opcji dostępnych na rynku dla płyt tarasowych, ale wybierając te właściwe dla Twojego ogrodu jest bardzo proste, gdy zrozumiesz kluczowe różnice. Aby ułatwić Państwu zadanie, poniżej przedstawiamy główne zalety najpopularniejszych typów nawierzchni, dzięki którym będą Państwo mogli wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie.

Beton jest często najtańszą opcją dla płyt chodnikowych i jego wygląd może przejść od czystego jednolitego wykończenia do jednego celowo mieszane, aby stworzyć autentyczną reprodukcję grzywny zabytkowych płyt chodnikowych z minionej epoki. Można również uzyskać teksturowany bruk betonowy (otwiera się w nowym oknie) dla unikalnego wykończenia, które wygląda świetnie w każdym stylu ogrodu.

Bruk z kamienia naturalnego

Bardziej tradycyjne rodzaje płyt tarasowych są wykonane z naturalnych materiałów kamiennych, takich jak granit, wapień i piaskowiec, a te są na ogół mieszczą się w średniej półce cenowej.

Ogromna różnorodność dostępnych kamieni naturalnych sprawia, że łatwo jest znaleźć taki, który będzie pasował do kolorów i stylu Twojego domu. Przekonasz się również, że kamień naturalny często ma różną teksturę z każdym kamieniem, przynosząc indywidualność i głębię do Twojego tarasu. W przypadku bruku z piaskowca zauważą Państwo, że żadne dwie płyty nie są do siebie podobne, a ton i kolor bruku różnią się w zależności od oświetlenia i warunków pogodowych.

Wapienne płyty chodnikowe mają fakturę ryflowaną, głębokie kolory, które z upływem czasu powoli łagodnieją, co jest pięknym sposobem na nadanie ogrodowi wymiaru transformacji; można uszczelnić płyty, aby zachować bogatszy kolor.

Płyty tarasowe z łupka są dostępne w nowoczesnych i rustykalnych aranżacjach, od gładkich, liniowych płyt w kolorze niebieskim/szarym, które uzupełnią nowoczesne otoczenie, po żywe płyty w rdzawych odcieniach, które wyglądają wspaniale w tradycyjnych ogrodach wiejskich.

Kostka granitowa dzięki swojej gładkiej powierzchni i starannym, prostym, nowoczesnym krawędziom z pewnością sprawi, że Państwa przestrzeń nabierze nowoczesnego charakteru.

Jaka jest najlepsza kostka brukowa na taras?

Minęły już czasy, gdy wybór nawierzchni tarasu sprowadzał się do betonowych płyt chodnikowych w kolorze szarym, bufiastym lub czerwonym. Wyprodukowany bruk jest nadal doskonałą opcją, ale jest też wiele innych możliwości. W poniższym artykule przyjrzymy się różnym zakresom płyt chodnikowych odpowiednich dla tarasu, w tym:

  • Betonowe płyty chodnikowe
  • Kostka brukowa z kamienia naturalnego
  • Bruk porcelanowy
  • Kostka brukowa